יום שישי, 25 בפברואר 2011

סיפור עובד זר ותיק בבית יעקב וינשטיין - מנהל השקעות ראשי במגדל שוקי הון

רשת ב - פברואר 2011 - יעקב וינשטיין מנהל שקעות ראשי במגדל שוקי הון (שכר חודשי של כ- 700,000 שקלים בחודש) העסיק לכאורה עובד זר ללא רישיון לעבודות ביתו במשך 16 שנה.

בוקר אחד מסר וינשטיין לעובד 300 לירות סטרלינג (פאונד) ופיטר אותו.

כשפנה העובד בעניין פיטוריו לעמותת קו לעובד, עצרה אותו בביתו רשות ההגירה בתוך 4 ימים וכלאה אותו בכלא גבעון.
.

.
הכתבה עובד זר פיליפיני תובע 200 אלף שקל מיעקב וינשטיין , The marke , עידו סלומון , 28.02.2011

העובד הזר טוען כי הועסק 14 שנה בעבודות ניקיון בבית המשפחה בכפר שמריהו וכשפנה לעזרה - נעצר

לרשימת הנחשדים בהעסקת עובד זר בביתם ללא היתר נוסף בסוף השבוע שם חדש: יעקב וינשטיין, מנהל ההשקעות הראשי בבית ההשקעות מגדל שוקי הון. מורילו רוגליו, עובד זר מהפיליפינים, טוען כי הועסק במשך כ-14 שנה בעבודות ניקיון בבית משפחת וינשטיין בכפר שמריהו. לטענתו, בסוף ינואר פיטר אותו ויינשטיין - והציע לו 300 ליש"ט כפיצויים. העובד פנה לקו לעובד בבקשה לסיוע, הארגון פנה לוינשטיין, וזה הפנה לעורך דינו. כמה ימים לאחר מכן נעצר רוגליו בידי שוטרי מינהלת ההגירה, אך עורך הדין של וינשטיין טרם חזר לקו לעובד.

מתצהיר שיוגש הבוקר לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב עולה כי בתחילה היה שכרו של רוגליו 800 דולר בחודש, והוא קיבל 200 שקל בכל סוף שבוע. מ-2002 ירד שכרו ל-600 דולר בחודש, ועוד 500 שקל בסופי השבוע. במהלך כל התקופה עד לפיטוריו עבד בניקיון, בבישול ובגיהוץ בבית המשפחה במשך חמישה ימים בשבוע, משבע בבוקר עד ארבע אחר הצהריים. הוא המשיך לעבוד גם בשעות הערב אם מעסיקו אירח בביתו. בתצהיר נטען כי במשך כל תקופת העסקתו, שהיתה ללא אשרת עבודה, לא קיבל רוגליו דמי הבראה, דמי חופשה, תשלום עבור שעות נוספות או עבור עבודה בימי מנוחה. בתביעה יבקש העובד מבית הדין לפסוק לו פיצויים בסך כולל של כ-200 אלף שקל.

עו"ד עידית לבוביץ' מקו לעובד: "ב-20.2 שוחחתי עם מר וינשטיין, שאמר שיעביר את העניין לטיפול עורך דינו, וארבעה ימים לאחר מכן נעצר העובד. אנו מקווים שמעסיקים בישראל יבינו שזכויות העובד אינן תלויות במעמדו החוקי, ושמאסר של עובדים על ידי יחידת עוז לא יגן עליהם מפני תשלום חובותיהם לעובדים".

ממגדל שוקי הון נמסר כי מדובר במקרה פרטי וכי יש לפנות לוינשטיין עצמו לתגובה.

וינשטיין לא הסכים להעביר את תגובתו לדברים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה